Школско двориште у новом руху

Омладинска група “Волонтери КЗМ Мали Зворник” успешно је окончала омладински пројекат “Обнова дворишта Основне школе у Радаљу“, који су спровели у оквиру програма “Млади су закон 2014“ уз подршку Ресурс центра „Удружење грађана Светионик“, Центра за друштвено економски развој из Јагодине и Канцеларије за младе Мали Зворник. Пројекат је финансиран од стране Министарства омладине и спорта Републике Србије.
Циљ овог пројекта био је да улепша школско двориште Основне школе “Стеван Филиповић“, обезбедивши будућим генерацијама лепшу животну околину. Реализацијом омладинског пројекта уређено је школско двориште, које је после недавних поплава уништила вода. Све цветне културе су обновљене, постављене су нове клупе и жардињере. Овим пројектом, омладинска група је деци из насеља Радаљ обезбедила боље услове за школовање, помогла и подстакла будуће генерације на тимски дух и међусобну солидарност.

Извор: Канцеларије за младе Мали Зворник
Фото: Канцеларије за младе Мали Зворник