Увођење школских униформи за ученике од I до IV разреда - школска 2018/2019. година

После објављене препоруке за увођење ђачких униформи од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, у школи је још током октобра 2016. године спроведено истраживање о заинтересованости родитеља и ученика за увођење ђачких униформи. Случајним избором испитано је 73 родитеља и 67 ученика. На питање да ли би волели да ученици носе ђачке униформе, 67% родитеља и 62% ученика је одговорило потврдно, а 33% родитеља и 38% ученика било је против. Један родитељ и ученик су одбили анкету.
Као разлоге за свој одговор родитељи су наводили следеће:
ДА:   „Били би пристојно обучени; униформа штити гардеробу; били би сви једнаки без обзирa на верску исповест и финансије; не би било зависти међу децом... “
НЕ:   „Свако има право на свој избор одеће; то неће допринети квалитету учења већа само новим трошковима; нова обавеза за децу а ни ми је нисмо носили; нема потребе за тим“
Ученици образлажу одговор на следећи начин:
ДА: „Због равноправности; пристојно је; мање бисмо се прљали, јефтиније је; до изражаја би дошле способности детета а не статус породице; било би мање задиркивања...“
НЕ: „Можда ми се не свиди униформа; ми се већ пристојно облачимо; морао би ујутру у школи да се облачим и после часова опет скидам ..“
     Закључак је био да је већина испитаника заинтересована за увођење ђачких униформи у школу.
Током 2017. године тражени су одговори на питања која се односе на изглед униформе, ко финасира шивење, одабир материјала за шивење, где шити и друга слична питања.
Током септембра 2018. године причу о увођењу ђачке униформе у први разред подржали су и родитељи осталих ученика до четвртог разреда. На родитељским састанцима постигнут је договор са родитељима око шивења унифми. Изабран је модел униформе а сваки разред од I до IV одабрао је своју боју. Учитељице ће такође носити униформу исте боје и облика као ученици. Резултат свега тога је да сви ученици школе од првог до четвртог разреда од школске 2018/2019. године имају униформу. Изглед је у прилогу.