Почетна Наши радови Литерарни радови ученика Не желим да одрастем

ОШ „Стеван Филиповић“ Радаљ
 Бојана Ћирић, 7.разред

Не желим да одрастем

Увек се питам, зашто? Зашто мора да се одрасте? Зашто морају сва деца света да одрасту?
Понекад, размишљам... Како ли се осећају одрасли људи? Пошто, знате, они имају пуно обавеза, морају рано да устају и много да раде. Они вероватно немају доста времена за забаву, као ми, деца. Сигурно се ретко када присећају свог детињства, игара и бајки које су им причале њихове баке. Наше маме, тетке, сигурно се не сећају оних дана када су тајно испробавале свилене хаљине и обувале најновије ципеле својих мајки. Очеви, стричеви, заборавили су оне догађаје и осећај када се попну на врх старог храста, па се претварају да да је цео свет њихов. Још увек  ја се пењем по дрвећу, узимам мамину гардеробу тајно, гледам цртане филмове, читам бајке и још спавам са омиљеним плишаним медом. А једног дана, све ће то престати. Ништа од овога, што ме сада чини срећном неће ми бити занимљиво. Једног дана ни са медом нећу спавати! Једног дана ћу одрасти! Свет више нећу гледати истим очима. Тада ће живот бити убрзан и пун обавеза. Вероватно ћу, као моји родитељи, бити заокупљена послом. Можда нећу имати времена за своју децу. Сигурно тада нећу разумети дечији ум, као сада. Када одрастем и будем имала слободан тренутак за себе, помислићу да желим да опет будем дете, бар на један минут.
И зато, децо, не журите! Не морате пребрзо да одрастете! Будите деца док још можете!