Почетна Наши радови Литерарни радови ученика Не желим да одрастем

ОШ „Стеван Филиповић“ Радаљ
Анђела Крсмановић, 7.разред

Не желим да одрастем

Све у животу је пролазно и свако биће, било младо или старо, проведе свој живот у ишчекивању нечега што ће сутра доћи.
А шта то у будућности чека свакога од њих? Шта чека нас тинејџере? Ако буде среће и здравља, одрашћемо, завршићемо школе, створићемо своје породице и свакога дана ћемо радити да би преживели, и од тога нећемо имати ништа! У сећању ће нам остати само лепе успомене из нашег детињства! Због тога, ја не желим да одрастем! Хоћу још мало да будем незрела и неодговорна, да уживам у свом детињству, јер оно је лепо и занимљиво. Све ми се збркало у глави: и ова школа, и шести разред – хоћу да се играм, на свом тавану, са другарицама, да правим маске, цртам, читам, гледам цртаће. Не, не желим да одрастем, да бринем туђу бригу. Хоћу још да будем дете јер детињство је предивно.
Не желим да одрастем, желим да будем још она мала коју сви мазе. Детињство је предивно и ја волим да будем дете.